Aktuell Motorsport

Publik | Medlemmar | Kalender | Bilder | Resultat & Arkiv
Publik

På gång
7/10 Styrelsemöte

Till kalendern Hela kalendern »

Webmaster

Läs mer om Hyllinge MS miljöarbete

Mediabevakning
Hyllinge MS

Aktuell Motorsport



Ring Knutstorp

Svensk Racing

Kontaktpersoner
Vem skall jag kontakta i olika frågor? Här hittar du förhoppningsvis den kontaktperson du letar efter inom Hyllinge Motorsällskap.



Kontaktpersoner
Nya medlemmar
Adressändringar
Jörgen Olsson 0702- 61 09 21 medlemsregister@hyllingems.se
Licensfrågor Bil Claes-Göran Elofsson 0703-29 13 31
claes.elofsson@telia.com
Licensfrågor MC Kicki Szabo 0700-19 74 21
licensmc@hyllingems.se
Press & Media Tyrone Haraldsson 0456-542 10
ordforande@hyllingems.se
Räddning Paul Jönsson 0705-92 40 30
brand@hyllingems.se
Ambulans / Sjukvård Göran Claesson
Leif Molin
Olle Liljekvist
0705-11 68 22
0706-39 11 61
0733-54 18 82
sjukvard@hyllingems.se
Banfunktionärer Kent Bengtsson 0709-80 63 55
banfunk@hyllingems.se
Hemsidesansvarig Jörgen Olsson 0702- 61 09 21 webmaster@hyllingems.se

Sportgrenskoordinatorer
Banracing Tyrone Haraldsson 0456-542 10 banracing@hyllingems.se
Rally Per-Henrik Ekholm 0418-802 05 rally@hyllingems.se
Rallycross Martin Cruce 042-20 56 68
0705-61 70 05
rallycross@hyllingems.se
Roadracing Kicki Szabo 0700-19 74 21 roadracing@hyllingems.se

Styrelsestyrelsen@hyllingems.se
Ordförande Tyrone Haraldsson 0456-542 10 ordforande@hyllingems.se
V. Ordförande Anders Bohman 0709-41 42 59 anders.bohman@unisport.com
Sekreterare Bengt Johansson 0733-42 92 24 sekreterare@hyllingems.se
Ledamot Bruno Friberg 0705-20 60 47 br.friberg@telia.com
Ledamot Johan Adolfsson adolfsson71@gmail.com
Ledamot Mikael Karlsson 0736-85 65 14 ambulansmolle@hotmail.com
Ledamot Andreas Andersson andreas@anderssonmotorsport.nu
1:e suppleant Martin Fredriksson 0706-50 35 45 martin.fredriksson@betongindustri.se
2:e suppleant Jane Rosdahl 0768-08 04 66 cowgirl67_@hotmail.com
3:e suppleant Jörgen Olsson 0702-61 09 21 kvidinge@telia.com
Kassör Irene Eriksdotter 0706-68 50 99 kassor1@hyllingems.se
Kassör Olle Liljekvist 0733-54 18 82 kassor2@hyllingems.se

Hedersordförande
Hedersordförande Tyrone Haraldsson 0456-542 10 hedersordforande@hyllingems.se

Revisorerrevisorer@hyllingems.se
Revisor Lennart Hoffert 0705-40 57 39 lennart.hoffert@gmail.com

Valberedningvalberedningen@hyllingems.se
Vi i valberedningen vill gärna höra dina synpunkter. Hör av dig till någon av oss. All information behandlas konfidentiellt.
Ordförande Mikael Karlstedt 0709-54 55 65 m.karlstedt@comhem.se
Ledamot Gunilla Haraldsson 0456-542 10
Ledamot Kent Bengtsson 0709-80 63 55 kent.ar.bengtsson@gmail.com


Officiell adress
Hyllinge Motorsällskap
Box 50
268 05 KÅGERÖD
Tel: 0418-806 19
E-post: info@hyllingems.se

Org.nr. 844000-2551

Bankgiro: 863-1103
BIC/SWIFT: SWEDSESS
IBAN: SE8880000831390741398242

Medlemsavgifter
Bankgiro: 471-6791


© Copyright 2001-2019, Hyllinge MS - Hyllinge Motorsällskap. http://www.hyllingems.se
Senast uppdaterat 2011-02-25 av Jörgen Olsson
85083 besökare sedan 2001-05-14

Nyheter Publik
2019-08-25
Bo ’Bosse’ Bergqvist

 Fler nyheter »