HMS News

OBS! Uppdaterad kallelse till Luciamötet fredag 12 december

Årets Luciamöte hålls fredagen 12 december i Söderåsens Folkdansgille’s lokal i Kågeröd kl. 18.30 (OBS. ändrad dag och tidpunkt).OBS! Under kvällen kommer det att bli premiär och visning av klubbens nya konsoler för våra nya enheterna för virtuella motorsport.

Vi kommer även att visa upp en provkollektion av klubbens nya profilkläder.

Klubben bjuder medlemmar på en jultallrik, bestånde av ägg, 2 sorters sill, sillsallad, pressylta, rökt leverkorv, sylta, rödbetor, rökt julkorv, skinka, köttbullar, brunkål, prinskorv, ost, grovt bröd, garnering och ris ala Malta med saftsås. Kaffe. Pris för ickemedlemmar är SEK 100:-.

På grund av upptagen lokal flyttas Luciamötet till fredagen 12 december samt flyttas till Söderåsens Folkdansgille’s lokal i Kågeröd och startar med samling och glögg kl. 18.30. Själva mötet startar kl. 19.00.
Mer info publiceras fortlöpande i denna artikel.

Glöm inte att göra er förhandsanmälan senast 2 dagar till Bruno, tel. 0705-20 60 47 eller till Bosse, tel. 0706-39 43 21.

Välkomna

HMS styrelse

(Bild: 564)

(Bifogad fil: 564 VALBEREDNINGENS FÖRSLAG TILL LUCIAMÖTET 2008b.pdf.pdf Valberedningens förslag till val på Luciamötet 12 dec 2008)